CO NABÍZÍME

Zateplujete dům? Nechce se Vám složitě vyměřovat prostor k zateplení? Standardní izolace se Vám zdají nákladné? Pak sypaný polystyren je pro Vás to pravé řešení.


Využití je široké nejen pro novostavby, ale hlavně pro starší domy, které mají problém s vlhkostí. Vzduch mezi kuličkami odvádí vlhkost až do ztracena. Stavba tzv. dýchá a nevytváří se plísně. 

Sypaný polystyren nemusíte složitě vyměřovat nebo řezat. Prostor k zateplení jednoduše zasypete nebo zafoukáte a to bez zbytků. Sypaná izolace je lehká nezatěžuje konstrukce střech, stropů, krovů atd. 10m2 o síle 10cm váží cca 13,5 až 14Kg. 


Dále používáme sypaný polystyren jako výplň dutých cihel. Drcený polystyren můžete přidávat do betonu podlah, snížíte hmotnost a zlepšíte tepelně-izolační vlastnosti. Určitě znáte pod pojmem lehčený beton nebo polystyrenbeton.


Možnosti využití: zásyp do podlahy, zasypání drenážních trubek

Výroba extrudovaného sypaného polystyrenu je náročnější než u standardního EPS polystyrenu. Tento typ polystyrenu nevyrábíme na sklad, ale pouze na zakázku dle konkrétních objednávek.
ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI

Polystyren sypaný - jemný EPS - zrnitost 0,5-2mm, váha cca 5kg/250l/1 pytel

Polystyren sypaný - XPS - zrnitost 5-10mm, váha cca 7,5kg/250l/1 pytel