Je měkká pěna nasákavá?

Ano, i když některé firmy Vám budou chybně tvrdit, že to tak není. Pěna má otevřenou buněčnou strukturu, takže je nasákavá. Obrovskou výhodou oproti jiným izolacím (např. minerální vata, foukaná celulóza, atd.) je to, že i když pěna vodu nasákne, je schopna ji zpracovat a po vysušení bude fungovat, jako by nikdy žádnou vodu nenasákla, což se o jiných izolacích říct nedá.Je nutno u měkkých pěn použít parozábranu?

Ano. Krusta, která se vytvoří na pěně, jako částečná parozábrana funguje, ale použití parozábrany je nutné (zejména pak např. v koupelnách či kuchyních).Jaké jsou akustické vlastnosti pěny?

Pěnová izolace má vynikající zvukově absorpční vlastnosti a zvukově přenosové vlastnosti. Když porovnáme měkkou pěnu a další izolace, nalezneme velmi pozoruhodný rozdíl. Jako efektivní vzduchové těsnění, eliminuje vzduchové mezery, přes které se zvuk pohybuje nejsnázeji. Měkká pěna izolace je lepší v eliminaci frekvencí, které zahrnují nejčastější zvuky, lidský hlas a zvuk stereo hudby. Pro stěny izolované pěnou EKO S 500 je koeficient redukce šumu 75 dB, a přenos zvuku je max. 39 dB.Jak dlouho trvá aplikace pěny?

Samotná aplikace je mnohem rychlejší než jinými materiály. Např. podkroví rodinného domu o ploše cca 100m2 je zaizolované během jediného dne!!! Minerální vatou byste toto dělali minimálně týden.V jaké fázi při stavbě mého domu je možné stříkané polyuretanové pěny použít?

Běžně je polyuretanová pěna používaná na stejném místě ve výstavbě jako ostatní druhy izolace.Jsou pěny korozivní pro kov?

Ne, polyuretanové pěny jsou nekorozní, jsou neutrální.Jsou polyuretanové pěny schváleny?

Ano, izolační pěny mají všechny certifikáty pro použití v zemích EU, včetně programu (Nová) Zelená úsporám.Na co se pěna dá aplikovat?

Pěna se chemicky naváže na téměř jakýkoliv materiál (podklad musí být suchý, zbavený nečistot a nesmí být mastný).Bude stříkaná polyuretanová pěnová izolace ztrácet své výborné izolační vlastnosti v průběhu času stejně jako minerální vata?

Při první instalaci stříkané polyuretanové pěny se R-hodnota stabilizuje během 24 hodin. Odborné studie ukazují, že vzorek pěny se bude chovat stejně po celá desetiletí. Životnost pěny je srovnatelná s živostností stavby.Obsahuje pěna formaldehyd?

Ne.Můžu sám aplikovat izolační pěny?

Není to možné z důvodu používané aplikační technologie. Aplikaci je oprávněna provádět pouze proškolená a certifikovaná společnost.Podporují pěny růst plísní nebo samy plesniví?

Ne, nevzniká zde kondenzace uvnitř pěny, proto nemůže dojít k růstu bakterií nebo plísní.A co škůdci, tj. šváby, mravenci a myši?

Pěnová izolace neobsahuje žádné stopy potravin, zároveň působí jako fyzická překážka a zápachová bariéra, která dlouhodobě vykazuje velmi výrazné snížení počtu škůdců v obydlí.Existují zdravotní rizika spojená s použitím pěny?

Ne, pěny jsou zcela “zelený” produkt. Žádné toxické nebo karcinogenní částice neobsahuje.Roztahují nebo smršťují se pěny?

Ne, pěnová Izolace je stabilní. Reakce, která vytvořila pěna je nevratná a pěna se tak nemůže rozkládat na své dílčí části. Izolační pěna zůstává pružná po celou dobu životnosti budovy.Jaké jsou náklady na izolační systém pěny?

Stříkané pěny jsou považovány za dražší než většina konvenčních izolací, ale stříkané pěny není možné porovnávat s běžnou izolací. Je chybné, že se porovnávají náklady na běžné izolace proti pěnové izolaci. Investované prostředky tvoří zanedbatelnou část celkových nákladů na domov, ale vaše dlouhodobé náklady na energii se výrazně snižují. Když plánujete použití pěnové izolace, pamatujte, že je mírně dražší, ale o to vám poskytne výrazně lepší výkon a pohodlí domova. Dodatečné investiční náklady se obvykle zaplatí do 3-5ti let a následně budete pokračovat v šetření peněz za energie každý rok.